Ośrodki Rekolekcyjne

Rytro

Nasza Fundacja posiada ośrodek rekolekcyjny dla młodzieży w malowniczo położonej miejscowości Rytro w Beskidzie Sądeckim nad Popradem, u ujścia do niego Wielkiej Roztoki. Swoje powstanie i nazwę zawdzięcza zamkowi w Rytrze usytuowanemu na Górze Zamkowej nad Popradem, z którego rozpościera się wspaniały widok.
Rytro jest punktem wypadowym w Pasmo Radziejowej (w kierunku zachodnim) i w Pasmo Jaworzyny Krynickiej (w kierunku wschodnim). Stąd można planować wycieczki piesze do chroniska PTTK na Hali Łabowskiej (Główny Szlak Beskidzki), do Wdżar Wyżnych, Wierchomli lub na Prehybę.

Atrakcje

Gminny Park Ekologiczny w Rytrze, spływ łodziami Doliną Popradu, wyciąg do nauki jazdy dla najmłodszych entuzjastów narciarstwa. Szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu.
Spływ odbywa się rzeką Poprad, która ma swoje źródła w Tatrach Słowackich na wysokości niemal 2000 m n.p.m. Trasa spływu wiedzie z Piwnicznej do Rytra. Po pokonaniu około 10 km łodzie dobijają do przystani w Rytrze, zlokalizowanej obok pola kempingowego nieopodal ruin zamku. Przepiękne beskidzkie krajobrazy to wspaniała atrakcja dla turystów-kajakarzy.