Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000”

Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000” to nowoczesny kompleks edukacyjno-sportowy położony w Piekarach koło Krakowa. W jego skład wchodzi kościół pw. Narodzenia Pańskiego, liceum ogólnokształcące, budynek ośrodka sportu i rekreacji (hala sportowa, kryta pływalnia, saunarium, studio rekreacji siłowej, zewnętrzne boiska sportowe) oraz internaty i domki gościnne.

Wysoki standard obiektów i wyposażenia świadczy o zaangażowaniu Fundacji w realizację misji, którą jest tworzenie i ciągłe udoskonalanie miejsca umożliwiającego jak największej grupie młodych ludzi zdobycie wysokiej jakości wykształcenia i ich wszechstronny rozwój. Oferta Centrum Edukacyjnego skierowana jest szczególnie do dzieci i młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej i materialnej, mieszkającej na wsi i w małych miasteczkach, wszędzie tam, gdzie możliwości rozwoju są ograniczone.

Ośrodek powstał na gruntach przyznanym Fundacji jako odszkodowanie za dawną własność Zakładów Wychowawczych im. ks. Siemaszki. Radosną Nowinę 2000 zbudowano ze środków pozyskanych dzięki zaangażowaniu ówczesnego Prezesa Fundacji ks. Bronisława Sieńczaka od Fundacji Praxedis, założonej przez panią Josephine Gebert ze Szwajcarii. Jej zasługi na rzecz budowy Centrum w Piekarach zostały docenione przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, który w 2002 roku przyznał pani Gebert odznaczenie Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.